Bursaray Kestel’e uzanıyor

Bursaray Kestel’e uzanıyor Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Kestel İş Adamları Derneği (KESİAD) Başkanı Mustafa Ülker ve üyeler Sinan Özok, Aslan Tokdemir, Cem Hısımcıl ve İsmail Berber, Başkan Altepe’yi Tarihi Belediye Binası’nda ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin sadece ana arterlerde değil, ilçelerde de önemli çalışmalar yaptığına dikkat çeken Altepe, Bursa’daki hafif raylı sistemi Kestel’e kadar uzatmak için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. Altepe, "Bizim tek gayemiz, Bursa’ya güzel hizmetler kazandırmak. Bursa’nın değerlerini öne çıkaracak çalışmalar yapıyoruz. Kestel’de de çalışmalarız sürüyor. BursaRay’ı Kestel’e uzatmayı ve ilçede yaşayan vatandaşlarımızın da modern ulaşımdan yararlanmasını istiyoruz. Kestel hattının projesi bitti, inşaat çalışmalarına 6 ay içinde başlayıp, 1,5 yıl içinde de tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.
Altepe, önceki gün ulaşıma açılan Mimar Sinan Bulvarı’nın da Otosansit’ten kentin doğusuna kadar devam etmesini istediklerini söyledi.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile KESİAD Başkanı Mustafa Ülker de Kestel’de işadamlarının faaliyetlerinden bahsederek, ilçenin beklentileri konusunda Altepe ile fikir alışverişinde bulundu.